Translate

Szukaj na tym blogu

niedziela, 19 listopada 2017

Patchwork 3 D Roll of the Dice - tutorial

Dziś III kurs patchworku 3 D - "Roll of the Dice" - ale tylko poglądowo, bez obliczeń, nie wiem czy jest do końca prawidłowy, bo nie zszyłam elementów, a szyłam go dosyć dawno i nie mogę ich teraz znaleźć by sprawdzić prawidłowość po zszyciu, zapiski o rozmiarach tez gdzieś się ulotniły.

Myślę jednak, kto szył patchwork 3 D z moich kursów z tym sam sobie poradzi.

Będzie to szycie innowacyjną metodą z zszytych pasków z wyciętych elementów za pomocą trójkątnej linijki. Standardowa metoda polega na żmudnym wycinaniu pojedynczych elementów i pracochłonnym zszywaniu ich w jedną całość. 

Jak dobrać materiały - przeczytajcie w I kursie - ....


Szablon linijki

Do szycia będzie nam potrzebny szablon trójkątnej linijki. Szablon do wydruku jest zamieszczony TUTAJ. Linijka została narysowana w oparciu o stopkę szerokości 7 mm. Jeżeli szyjemy stopką o innej szerokości, trzeba ją narysować samemu – odrysować kształt linijki na papierze i rozrysować linie na szerokość stopki. Ze względu , że będzie to wymagało nieco pracy , radzę zaopatrzyć się w stopkę 7 mm i wydrukować gotowy już szablon. Linie poziome i pionowe zostały narysowane w odległości 7 mm. Najlepiej wydrukować szablon na folii do przeźroczy, żeby widzieć linie linijki na materiale.

Tak wygląda oryginalna linijka

A taką wydrukujecie z plikugotowe elementy bez zszycia


Zapraszam na inne kursy z Patchworku 3D - TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drukuj